main
02
Жов

У робототехніці маніпулятор – це пристрій, що використовується для маніпулювання матеріалами без безпосереднього фізичного контакту оператором. Спочатку застосовувалися для роботи з радіоактивними або біологічно небезпечними матеріалами, в якості роботизованої зброї, або в важкодоступних місцях. В останніх розробках маніпулятори широко застосовуються в різноманітних сферах, включаючи автоматику зварювання, роботизовану хірургію та в різні види робіт в космосі. Це рукоподібний механізм, який складається з серії сегментів, зазвичай ковзаючих або з’єднаних (поперечних слайдів), які хапають і переміщують предмети з певним ступенем свободи.

У промисловій ергономіці маніпулятор – це пристрій, який допомагає працівникам піднімати, маневрувати та розміщувати предмети, які надто важкі, занадто гарячі, занадто великі або занадто важкі для одного працівника вручну. На відміну від просто вертикальних підйомників (крани, підйомники тощо) маніпулятори мають можливість зайти в тісні місця і зняти заготовки. Хорошим прикладом може бути зняття великих штампованих деталей з преса і поміщення їх у стійку.

Крім того, використання маніпулятора сумісно з підйомником допомагає нахиляти, перекидати або обертати деталь для відповідного розміщення. Прикладом може бути зняття деталі з преса в горизонталі, а потім її підведення для вертикального розміщення в стійці.

Course Content

Total learning: 65 lessons Time: 52 weeks

Інструктор

0.0

0 rating

5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%
₴1